پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

با قرایت پیام مدیرعامل بانک

همایش گرامی داشت هفته دفاع مقدس برگزار شد

همایش گرامی داشت هفته دفاع مقدس با حضور تعدادی از اعضای هیات مدیره، مدیران امور، روسای ادارات و تعدادی از کارکنان به همت حوزه مقاومت بسیج شهدای بانک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما ، در این همایش پیام دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک در پاسداشت هفته دفاع مقدس قرایت شد.

مدیرعامل بانک در این پیام با اشاره به واژه دفاع مقدس، آن را فراگیرترین واژه در فرهنگ ایستادگی ملت ایران عنوان و جنگ تحمیلی را یادآور رشادت های بندگان صادق و صالح خداوند ذکر کرد.
وی به عرصه اقتصادی به عنوان میدان نبرد جدید دشمن بعد از ناکام ماندن در جنگ تحمیلی اشاره کرد و از تمامی کارکنان الگوگیری از رشادت ها ، اخلاص های ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در راستای دستیابی به اهداف متعالی بانک و حرکت در مسیر تحقق عبارت " اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل " را خواستار شد.
در ادامه این همایش، دکتر اسماعیل خدادادی استاد دانشگاه تهران با اشاره به هدف اصلی انقلاب و جنگ تحمیلی گفت : عمل به شعار " لااله الا ا... " هدفی بود که مردم ایران در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به دنبال تحقق آن بودند.
وی نکته اصلی و مهم در شعار  لااله الا ا... را " نه گفتن به طاغوت " عنوان کرد و افزود : بحث اصلی انقلاب و دفاع مقدس مردم ، عمل کردن به مفاهیم قرآن و اصول دین اسلام بود زیرا آرامش واقعی در عمل کردن به قرآن نهفته است.
استاد دانشگاه تهران عمل گرایی براساس قرآن در تمامی مقاطع زندگی کاری و شخصی را مهم دانست و تصریح کرد : سرانجام نیکو نصیب کسانی خواهد شد که در حیات خود به قرآن توجه کرده و به آن عمل کنند. شهدا مصداق عینی کسانی هستند که عاقبت به خیری خود را در مراجعه به قرآن و عمل به مفاهیم آن کسب کردند.

دکتر خدادادی با اشاره به نزدیکی ایام محرم اظهار داشت : همه ما می دانیم هدف اصلی قیام امام حسین (ع)  امر به معروف و نهی از منکر بود اما تا چه اندازه ای ما به این هدف در جامعه خود عمل کرده ایم تا از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جلوگیری کنیم.
وی عدالت ، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی را از دیگر اهداف انقلاب عنوان کرد  و افزود : دشمنان انقلاب با هدف جلوگیری از گسترش گفتمان انقلاب در سطح منطقه و بین الملل، جنگی را بر ما تحمیل کردند که فقط با ایثار و                   از خودگذشتگی شهدا ، جانبازان و خانواده های ایثارگران این هدف به نتیجه نرسید.
استاد دانشگاه تهران ساده زیستی ، توجه به بیت المال و گوش به فرمان رهبری بودن را از مهم ترین ویژگی های زندگی شهدا ذکر کرد و آنها را برای زندگی امروز جامعه ما لازم و ضروری دانست.
دکتر خدادادی ادامه داد : دشمنان ملت ایران وقتی از پیروزی در جنگ رو در رو ناامید شدند به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی متوسل شده اند که لازم است مردم و مسوولان این جنگ را به همان اندازه جنگ تحمیلی مهم در نظر گرفته و به آن توجه داشته باشند. 
در پایان این همایش، گروه هنری نسیم قدر ( ارغوان ) نیز برنامه هایی را برای حاضران اجرا کردند. 

آخرین بروزرسانی 1395/8/16