پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

با حضور مدیر عامل ، اعضای هیات مدیره و کارکنان

جشن عید غدیر برگزار شد

مراسم جشن عید سعید غدیر خم با حضور مدیر عامل بانک، اعضای هیات مدیره ، مدیران امور ، روسای ادارات وجمعی از کارکنان ستاد مرکزی وشعب مناطق تهران در تالار همایش های ساختمان ونک برگزار شد.
به گزارش خبر نگار ما، در این مراسم مهدی قاسمی پژوهشگر مسایل دینی و استاد ارشد حوزه و دانشگاه طی سخنانی با اشاره به آیات قرآن کریم به تشریح فلسفه غدیر پرداخت و گفت: غدیر متعلق به انسان و بشریت است نه فقط مسلمان و شیعه، غدیر ایجاد شده تا مشکل بشریت را حل کند.
قاسمی افزود: کتاب الغدیر علامه امینی یکی از مهمترین کتاب هایی است که حول محور وحدت اسلامی نوشته شده است و با وجود این کتاب کسی نمی تواند غدیر را انکار کند. 
وی گفت: به فرموده پیامبر اسلام غدیر خم با فضیلت ترین عید امت است و اعتقاد به ولایت علی بن ابیطالب یکی از ارکان مهم دین است.
پژوهشگر مسایل دینی با اشاره به این که غدیر راس دین اسلام است و راس هرم یک انسان مسلمان باید اعتقاد به موضوع امامت و ولایت باشد، افزود: ستون خیمه دین یک عمود اعتقادی و یک عمود عملی دارد، عمود اعتقادی خیمه دین، اعتقاد به امامت و ولایت است و عمود خیمه عملی دین، نماز است .
سخنران همایش با اشاره به سه آیه از قرآن کریم که پشتوانه غدیر به شمار می آید، گفت: خداوند به پیامبر می فرماید اگر علی را به امامت و خلافت بعد از خود منصوب نکنید گویا 23 سال رسالت تو از بین رفته است، همچنین دینی که پشت امامت و رسالت نباشد کامل نیست .
وی به بیان یکی دیگر از آیات مربوط به غدیر خم پرداخت و گفت: لجاجت و عناد ریشه همه بدی هاست و انسان لجباز و عنود کسی است که حق را می داند ولی نمی تواند آن را بپذیرد.
براساس این گزارش ، به حاضران و همچنین افرادی که به سوالات مطرح شده در خصوص غدیر خم پاسخ درست ارایه کردند به قید قرعه هدایایی اهدا شد.
برگزاری موسیقی سنتی از دیگر برنامه های این جشن بود.
آخرین بروزرسانی 1395/8/9