تازه های اخبار تازه های اخبار

احمدی در دیدار با کارکنان دفتر استانی ناواکو

پایانه فروشگاهی مهمترین ابزار جذب منابع ارزان قیمت است

در راستای بررسی عملکرد سال99 و تدوین برنامه های سال1400 مدیریت در حوزه پایانه های فروشگاهی، نشستی با حضور مدیر استان و کارکنان دفتر استانی شرکت ناواکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان قزوين، یونس احمدی مدیر شعب استان در این دیدار بر توسعه بازارهای الکترونیک خصوصا پذیرنده های پایانه های فروشگاهی و ارتقای کمی و کیفی سطح فعالیت شرکت ناواکو در استان قزوین تاکید کرد و گفت : با توجه به رویکرد بانک در زمینه  افزایش درآمدهای کارمزدی ، پایانه فروشگاهی مهمترین ابزار جذب منابع ارزان قیمت و افزایش درآمدهای کارمزدی بانک است لذا باید تمام توان دفتر استانی بر توسعه و تحقق این امر مهم متمرکز گردد.

احمدی تعداد پایانه های فروشگاهی استان را بسیار ناچیز در مقابل سایر بانکها دانست و گفت: امروز بانکداری الکترونیک و پایانه های فروشگاهی یک نیاز اساسی برای هر کسب و کاری است و با توجه به تعداد کم پایانه های فروشگاهی بانک نسبت به  سایر بانکها ، در شرایط فعلی امکان رقابت با سایر بانکها بسیار دشوار است لذا اولویت اول برنامه های دفتر می بایست بر افزایش این پایانه ها با حفظ سطح کیفی و قابل قبول عملکرد دستگاهها باشد.

مدیر شعب استان جلب رضایت مشتریان و استفاده بهینه از پایانه های فروشگاهی در بازارهای هدف را مهمترین عامل ارتقای بهره وری این پایانه ها بیان کرد و ابراز داشت:  شناسایی مشتریان هدف و پشتیبانی موثر و تسریع در ارائه خدمات به این مشتریان، سریع بسیار مهمی در افزایش بهره وری پایانه های فروشگاهی دارد که کارکنان شرکت ناواکو می بایست با برنامه ریزی بسیار موثر ضمن ارتقای تعداد و مبلغ تراکنش ها و نیز تعداد مشتریان هدف، با ابتکار و ایده های خلاقانه ، سهم بانک را از  بازار استان در حوزه پایانه های فروشگاهی افزایش دهند.

وی استفاده از ابزارهای کاربردی بانک و شرکت از جمله اپلیکیشن «پرنا» در ساماندهی پرداختهای خرد شهری را بسیار موثر در جذب منابع خرد و پاید ار برشمرد و افزود: شرکت ناواکو در استان می بایست با برنامه ریزی نسبت به شناسایی و جذب بازارهای خرد از جمله پرداخت کرایه تاکسی و هزینه نان بر بستری اپلیکیشن «پرنا» تمام توان و تلاش خود را بکار گیرد.

عیسی قلیچ خانی معاون مدیر استان  نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت بسیار زیاد ابزارهای الکترونیکی در پیشبرد اهداف بانک ابراز داشت: پایانه های مجازی نظیر دستگاه های خودپرداز و کارتخوان ها، می توانند به عنوان ابزارهای کارآمد در تکریم و وفادارسازی مشتریان به بانک کمک زیادی نمایند و باید تلاش کنیم در این زمینه نیازها وخواسته های مشتریان را برطرف نماییم.

 وی  در ادامه گفت: شرکت ناواکو می بایست از لحظه درخواست مشتری برای پایانه فروشگاهی تا نصب دستگاه برای مشتری ، پشتیبانی و خدمات درخواستی مشتری را در کوتاه ترین زمان انجام دهد تا بتوانیم ضمن افزایش رضایتمندی مشتریان،  سهم بازار بانک را نیز در استان افزایش دهیم.

میثم علمدار مسئول دفتر استانی شرکت ناواکو ضمن تقدیر و تشکر از حسن همکاری و تعامل مدیریت با دفتراستانی شرکت ناواکو ابراز داشت: با توجه به رویکرد جدید مدیریت استان به پایانه های فروشگاهی و خدمات بانکداری الکترونیک، دفتر استانی نیز با طراحی برنامه های کاربردی و بکارگیری روشهای ابتکاری و خلاقانه ، بتواند سهم بازار در حوزه پایانه های فروشگاهی و سایر ابزارهای الکترونیکی به ویژه حوزه پرداخت های خرد «پرنا» افزایش دهد.

گفتنی است در ادامه این جلسه کارشناسان دفتر استانی شرکت ناواکو به بیان مشکلات و دیدگاههای خود در توسعه خدمات و افزیش تعداد مشتریان هدف پایانه های فروشگاهی پرداختند.

 

آخرین بروزرسانی 1400/2/29