تازه های اخبار تازه های اخبار

بهره برداری بیش از 10هزارواحد مسکن مهر دراستان قزوین

بیش از 10هزارواحد مسکن مهر در سال جاری و45 هزار واحد شهریور ماه سال 91 دراستان قزوین به بهره برداری می رسد.

علی نیکزاد در بازدید از پروژه مسکن مهر استان قزوین که اسداله نداف فهمیده مدیرشعب بانک مسکن استان وجمعی از مسولان استانی نیز حضورداشتند در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهارداشت: 0 1هزارواحد مسکن مهر در سال جاری و 45 هزار واحد مسکونی مهر در شهریور ماه سال 91 در استان قزوین به بهره برداری می رسد.

علی نیکزاد در جریان بازدید از پروژه مسکن مهرآبیک و محمدیه اظهارداشت: از مجموع 55 هزار واحد مسکن مهر در دست احداث تعداد 12 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی و 43 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و بافت فرسوده استان قزوین احداث می شود.
وی با اشاره به عملکرد بانک مسکن و حجم تسهیلات پرداخت شده به طرح مسکن مهر این استان تصریح کرد: برای ساخت 55 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان قزوین 11 هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به 55 هزار واحد مسکن مهر پرداخت شده که این به معنی ساخت 5.5 میلیون متر مربع بنا و تثبیت 100 هزار شغل در این استان است .
وزیر راه و شهرسازی از وضعیت ساخت شهرک مهرگان اظهار رضایت و تصریح کرد: شهرک مهرگان الگوی مناسب اجرای طرح مسکن مهر در استان است و تاسیسات زیربنایی پیش بینی شده برای آن از جمله سیستم دفع فاضلاب، احداث پل روگذر این شهرک بر روی آزاد راه قزوین، کرج از کارهای بزرگ انجام شده است.

نیکزاد با اشاره به اینکه در حال حاضر  10 هزار واحد مسکونی مهر در استان قزوین آماده بهره برداری است؛ اظهار داشت: به امید خدا و با عنایت به سفر رییس جمهور این پروژه به متقاضیان فاقد مسکن واگذار شود.
نیکزادافزود تا پایان امسال یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن مهر درکشورتکمیل شده و به متقاضیان واگذار خواهد شد که 400 هزار واحد آن در مناطق روستایی است و تعداد واحدهای مسکونی شهری در حال احداث 800 هزار واحد است.
وی افزود: در حال حاضر دو میلیون و 700 هزار واحد مسکونی نیز در حال احداث است که در سال 91 نیز یک میلیون و 500 هزار واحد به متقاضیان واگذارخواهدشد.
نیکزاد ادامه داد: بقیه واحدهایی که در سال 91 عملیات اجرایی ساخت و تحویل آنها انجام می شود بیشتر واحدهایی است که به صورد خود مالک ایجاد می شود.
وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: از مجموع واحدهای در حال ساخت 400 هزار واحد به صورت خود مالکی احداث می شود.

نیکزاد تصریح کرد: سال آینده یک میلیون و 88 هزار واحد مسکونی نیز در بافت های فرسوده شهرها و به صورت مسکن مهر احداث خواهد شد.

آخرین بروزرسانی 1394/5/4