تازه های اخبار تازه های اخبار

افتتاح مسکن مهر

در ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور رییس جمهور ؛ مدیرشعب بانک مسکن استان قزوین استاندار قزوین و جمعی از مسوولان استانی 10 هزار واحد مسکونی مسکن مهر با اعتباری بالغ بر 2200 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
رییس جمهور درمراسم بهره برداری بیش از ده هزارواحد مسکن مهر استان قزوین گفت امیدوارم پایان امسال از نظر مسکن به روز شویم وبه نقطه ایی برسیم که این بازار دچار تراکم سنگین نشود.
"محمود احمدی نژاد" در مراسم بهره برداری از ده هزار واحد مسکن مهر در استان قزوین ، خاطرنشان کرد: به تعبیر امام راحل انقلاب اسلامی ملت ایران، مقدمه ای برای یک اتفاق بزرگتر در جهان است.
احمدی نژاد با بیان این که دهه فجر یادآور ماموریت ملت ایران در جهت الگوسازی برای بشریت است، گفت : دنیای مادی، دنیای مشکلات و محدودیت است و رسیدن به تعالی با عبور از محدودیت های دنیای مادی صورت می گیرد، چرا که این دنیای مادی ظرفیت زندگی ابدی انسان را ندارد.
رییس جمهوری با بیان اینکه زیباترین صحنه، صحنه شادمانی خانواده ای است که سرپناه و مسکنی پیدا می کند،افزود: طرح های خوبی در بخش مسکن کشور در دست اجرا است و امید می رود با سرعت بیشتری به اتمام رسیده و مسکن های ساخته شده در اختیار مردم قرار گیرد.
احمدی نژاد طرح مسکن مهر را گام نخست به منظور پاسخگویی به نیازهای متراکم این بخش در کشور دانست و خاطرنشان کرد: مسکن مهر مانع از تلاطم در بازار و سوی استفاده عده ای خاصی بوده و برای حمایت از مردم در حال اجراست.
45هزار واحد مسکن دیگر قرار است در سالهای آینده تا پایان سال 1391به بهره برسد که با تحقق آن می رود که مشکل مسکن در استان قزوین منتفی شود.
احداث واحدهای مسکونی در قزوین مهرسال 1388اغاز شد و 55 هزار واحد مسکن مهر در استان با تامین مالی توسط بانک مسکن در حال ساخت است که به تدریج به بهره برداری می رسد.
بگفته سرپرست واحد مسکن مهر استان قزوین از بابت ساخت مسکن مهر حدود یکصد هزار فرصت شغلی در استان فراهم شده است.
پروژه 10 هزار واحدی مسکن مهر استان قزوین از پروژه های مهم سفر های استانی هیات دولت در راستای تامین مسکن برای اقشار کم درآمد بود نوع سازه این واحدها فلزی نیمه صنعتی بوده و رقم تسهیلات برای هر واحد ۲۲۰ میلیون ریال است.که برای آورده متقاضی (ساخت، آماده سازی، نصب انشعابات و ... ) ۹۰ میلیون ریال هزینه شده است.
شروع پروژه مسکن مهر آبیک در نیمه دوم سال ۸۸ آغاز شد و فاز دوم این پروژه نیز در سه ماهه نخست سال ۹۱ به بهره‌برداری می‌ر‌سد.
آخرین بروزرسانی 1394/5/4