تازه های اخبار تازه های اخبار

دیدار مدیرعامل بانک مسکن با استاندار قزوین

در حاشیه سفر یک روزه مدیرعامل به استان قزوین نشستی با حضور مدیر عامل، وهیات همراه با استاندار قزوین در محل استانداری برگزار شد.
در این نشست دکتر محمدهاشم بت شکن در دیدار با استاندار قزوین اظهار داشت: کمترین میزان معوقه های بانکی در کشور مربوط به بانک مسکن می باشد و این بانک را باید مردمی ترین بانک کشور محسوب کرد.
مدیر عامل بانک با اعلام اینکه 2 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی درقالب مسکن مهر توسط بانک مسکن در سطح کل کشور مدیریت می شود اظهارداشت: از این مجموعه 55 هزار واحد در استان قزوین احداث شده که تاکنون 44 هزار واحد آن واگذار شده و 10 هزار واحد باقی مانده نیز تا سال آینده واگذار خواهد شد و هدف این است که تاپایان سال 94 پروژهای باقی مانده تکمیل شوند.
وی افزود: بانک مسکن پس از اتمام پروژه مسکن مهر باید به سراغ فعالیت توسعه ای برود.
دکتر بت شکن ادامه داد: مساله اصلی در طرح مسکن مهر موضوع صدور سند و خدمات زیربنایی این واحدهاست که باید از سوی مسیولین استان ها پیگیری شود تا در سال آینده این واحدها بطور کامل واگذار شوند.
مدیرعامل بانک با اعلام اینکه " بانک مسکن در استان قزوین دارای 22 شعبه می باشد" ادامه داد: قزوین از ظرفیت های خوبی در حوزه صنعت و پیمانکاری برخوردار می باشد و آمادگی دایر کردن شعبه جدید در مناطق مورد نیاز استان را داریم.
وی از راه اندازی بانک های منطقه ای درحوزه مسکن با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و افزود: با همکاری بخش خصوصی به دنبال راه اندازی بانک های منطقه ای هستیم بگونه ای که 80 درصد منابع این بانک با مشارکت انبوه سازان، پیمانکاران و آحاد مردم و 20 درصد توسط بانک مسکن تامین شودتا با ایجاد چنین بانک هایی در جهت توسعه منطقه ای حرکت کرد و مصارف آن فقط در محدوده منطقه باشد.
وی درخصوص ارایه تسهیلات به بافت های فرسوده اظهارداشت: به دلیل اینکه بار اصلی مسکن مهر روی دوش بانک مسکن می باشد بنابراین بانک مرکزی بار بافت فرسوده را از روی دوش بانک مسکن برداشته و در حال حاضر 22 بانک عاملیت پرداخت تسهیلات به بافت های فرسوده را بر عهده گرفته اند.
مدیرعامل بانک مسکن کشور با ارزیابی مثبت از عملکرد بانک مسکن استان قزوین یادآور شد: عملکرد بانک مسکن استان قزوین در 6 ماهه اول امسال از حیث جذب منابع و ارایه تسهیلات جزو استان های برتر کشور می باشد به گونه ای که نسبت تسهیلات پرداختی به سپرده ها 580 درصد است یعنی نزدیک به 6 برابر سپرده ها یی که جذب کرده، تسهیلات پرداخت کرده است.
گفتنی است دکتر بت شکن در این دیدار از آمادگی بانک مسکن برای ارایه خدمات و تسهیلات به شرکت های پیمانکاری، انبوه سازی و شرکت های فعال در زنجیره سخت و ساز استان قزوین خبر داد.
مرتضی روزبه در دیدار مدیرعامل بانک مسکن کشور بانک مسکن بیان داشت: حوزه فعالیت بانک مسکن حوزه با اهمیت و با ارزشی است که از قبل آن بسیاری از افراد صاحب خانه شده اند و با توجه به شرایط موجود باید روند این حرکت را توسعه و گسترش بدهیم تا یک روزی مساله مسکن برای مردم به موضوعی آرام بخش تبدیل شود و کسی از فقدان مسکن رنج نبرد.
وی افزود: خدمات رسانی به مناطق مسکن مهر باید بیشتر شود تا آرامش و رفاه بیشتری را برای ساکنان آن فراهم کند و هر چه قدر خدمات بیشتر شود مردم احساس رضایت مندی بیشتری خواهند کرد.
استاندار با بیان اینکه" 25 هزار واحد مسکونی در شهرک مهرگان وجود دارد" اظهارداشت: استقرار یک شعبه بانک مسکن در این شهرک طرح و ایده مناسبی است که بخشی از مشکلات ساکنین این منطقه را مرتفع می کند.
وی با تایید حرکت بانک مسکن در خصوص ورود به زنجیره ساخت و ساز اظهارداشت: این موضوع برای قزوین بسیار اهمیت دارد که لازم است در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی طرح و تشریح شود.
استاندار با استقبال از راه اندازی بانک منطقه ای در حوزه مسکن اظهارداشت: استان قزوین آمادگی هر گونه همکاری برای ایجاد و راه اندازی این شکل از موسسات اقتصادی در حوزه مسکن را دارد چون اجرای این طرح می تواند خروج بخشی از منابع مالی استان به سمت تهران را کاهش بدهد
آخرین بروزرسانی 1394/4/24