تازه های اخبار تازه های اخبار

سفر مدیرعامل ،اعضای هیات مدیره،مدیران امور وروسای ادارات کل به استان قزوین

دکتر بت شکن مدیرعامل با نک وهیات همراه در سفر یک روزه به استان قزوین که مدیراستان ومعاونین اجرایی ومالی فناوری مدیریت نیز این هیات را همراهی می کردند از ساختمان مدیریت ،شعب تابعه استان وهمچنین پروژه تجاری- اداری استان قزوین بازدید کردند.
در جریان این بازدیددکتر محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک در گردهمایی روسای شعب که در سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت استان قزوین به دلیل دارا بودن پتانسیل خاص در بخشهای کشاورزی،دامپروری، وصنعت وساخت وساز وهمچنین قرار گرفتن در شاه راه ترانزیتی درمنطقه از پتانسیل خاصی برخورداراست که این ویژگیها ی منحصر به فرد مخصوص استان قزوین است وبانک باید از این ویژگیها استفاده لازم را ببرد.
وی با اشاره به ارزیابی عملکرد مجامع شش ماهه ابتدای سال 93 اظهار داشت مدیریت قزوین به دلیل تلاش همکاری وهمراهی یکایک کارکنان توانست عملکرد بسیار خوبی داشته باشد که این تلاشها باید پررنگتر از گذشته شود.
مدیرعامل بانک اظهار داشت باتوجه به مدت زمان کوتاهی که به پایان سال باقی مانده به دلیل رقابت بسیار زیاد بانکها وباتوجه به بخشنامه های اخیر بانک مرکزی مبنی بر رعایت حدود ونرخهایی که تعیین شده است ،تلاش بیشتر ی جهت جذب سپرده نیاز است .
وی افزود بانک مسکن با 76 سال قدمت وداربودن نیروهای توانمند می تواند با اعتماد سازی مشتریان خود قطعا" در جذب منابع نسبت به رقبای خود عملکرد بهتری داشته باشد .
دکتر بت شکن با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تسریع و تکمیل پروژه های مسکن مهر ضمن تشکر از فروش اقساطی 44 هزار واحد مسکن مهر از 54 هزار واحد منعقد شده در استان قزوین تصریح کرد با توجه جدی تر به این امر مهم هرچه سریعتر جهت فروش اقساطی واحدهای باقی مانده وتکمیل آنها اقدام نمود.
بت شکن با تشریح ریوس اصلی فعالیتهای بانک در بخشهای جذب منابع ، اعطای تسهیلا ت ، بازاریابی واقتصادی اظهار داشت در مدل جذب منابع ، هدف بانک مسکن با داشتن 1246 شعبه وبا تکیه بر این شبکه گسترده جذب سپرده های پراکنده، خرد وپایدار است.
وی با تاکید براینکه بانک به دنبال سپرده های پایدار وخرد وپراکنده آحاد مردم جامعه هست گفت با جذب این گونه سپرده ها ریسک اتکا به منابع بزرگ کاهش می ابد وبانک با چاش کمتری مواجه میشود.
بت شکن با تاکید بر صدور ضمانت نامه گفت اگر ما بتوانیم در بحث صدورضمانت نامه به مشتریان اعتباری خدمات بانکی واعتباری دهیم و منابع ارزان قیمت تجهیز نماییم این امر بسیار مورد تا یید است پس
مهمترین هنر روسای شعب این است که سعی کنند با در نظر گرفتن مصلحت بانک کمترین هزینه وقیمت تمام شده را برای بانک به ارمغان آورند .
مدیر عامل بانک در بخش تخصیص منابع اظهارداشت دراین مدل بانک به دنبال پرداخت تسهیلات خرد در حوزه مسکن به آحاد مردم است واقشار متوسط جامعه بهترین قشر برای اعطای تسهیلات هستند زیرا با پرداخت تسهیلات به این قشرعلاوه براین که وثایق معتبر ملکی در رهن بانک داریم این قشر متعهد به پرداخت به موقع اقساط خود هستند.
وی افزوددر کنار این مدل اصلی پرداخت تسهیلات ما به مشتریانی که در چرخه زنجیره تامین مسکن فعالیت می کنند مانند شرکتهای تولید فولاد ، سرامیک کاشی وغیره که واجدالشرایط واز عملکرد خوبی برخوردار هستند خدمات بانکی ارایه دهیم.
وی درادامه با تشریح مدل بازاریابی گفت اگر سپرده ارزان قیمت وپایدار می خواهیم شبکه بازاریابی ما بصورت مویرگی است بدینصورت که تک تک روسای شعب علاوه بر اینکه خود به عنوان بازاریاب اصلی هستند مشتریان خودرا تبدیل به یک بازاریاب از آنها در جهت جذب منابع مالی استفاده نمایند.
وی با اشاره به بانکداری شرکتی گفت یکی از استانهای مستعد جهت ارایه خدمات بانکداری شرکتی استان قزوین است زیرا در این استان فعالیتهای اقتصادی زیادی انجام میشود که میتوان با استفاده از این پتانسیل وظرفیت فعالیتهای خوبی در این حوزه صورت گیرد.
وی گفت مبنای اصلی در بانکداری شرکتی بدین صورت است که اولا"برای بانک اثبات شود که عملکرد این مشتری ماندگار هست یاخیر وحداقل 7 سال از شروع فعالیت آن گذشته باشد ثانیا"دارایی پایه ثابتی داشته باشند یعنی دارای اعتبار کافی ، منایع مالی و دارایهای خوب ، صورتهای مالی و گزارش حسابرسی شفاف داشته باشند ثالثا" دارای رسوب مانده حساب نزد بانک باشند.
.
وی در ادامه باتشریح یکی دیگر از ریوس فعالیتهای بانک در بخش مدل اقتصادی اظهار داشت در این مدل همه باید به قیمت تمام شده پول حساس باشند وجذب سپرده باید به گونه ای باشد که حداکثر حاشیه سود را برای بانک ایجادنماید بنابراین توجه به قیمت تمام شده پول وتعادل در منابع ومصارف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که همه باید به آن اهتمام وتوجه لازم داشته باشند.
دکتر بت شکن افزودبا اعتبار سنجی صحیح سودآوری بانک را تضمین نماییم وهرچه قدر این اعتبارسنجی ضعیف باشد به همان میزان سودآوری بانک را تهدید خواهد کرد.
در ادامه سید اصغر حسینی؛مدیر شعب استان گزارشی از عملکرد مدیریت قزوین را ارایه نمود.
در پایان این گردهمایی ضمن تجلیل از کارکنانی که فرزند شهید بودند از روسای شعب در بخشهای مختلف بااهدای لوح وهدایایی تقدیر شد.
آخرین بروزرسانی 1394/4/24