تشکر وقدردانی وزیر راه وشهرسازی از بانک مسکن

۲۱ هزار واحد مسکن مهر در قزوین به بهره برداری رسید

تشکر وقدردانی وزیر راه وشهرسازی از بانک مسکن

در مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از 21 هزار واحد مسکن مهر در استان قزوین بهره برداری شد.
در مراسمی با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور، علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی احمد عجم استاندار قزوین، سید اصغر حسینی مدیرشعب بانک مسکن استان وبرخی ازمسیولین استان قزوین 21 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان واجد شرایط واگذار شد.
علی نیکزاد وزیرراه و شهرسازی دراین مراسم طی سخنانی، مسکن مهر را اقدام بی‌بدیل دولت و نمونه بارزی از خدمت بی منت و مهرورزی عنوان کرد و اظهار داشت: مسکن مهر در رشد مادی و معنوی مردم موثر بوده و باعث کاهش تورم، شکوفایی اقتصادی، اشتغالزایی و رضایتمندی مردم شده است.
وی همچنین در مراسم بهره برداری از 21000 واحد مسکن مهر استان قزوین از خدمات بانک مسکن تقدیر و تشکر کرد .
عملیات اجرایی مسکن مهر در استان قزوین با ساخت 15 هزار واحد مسکونی در قالب تعاونی ها آغاز شد و هم اکنون عمیلات ساخت بیش از 60 هزار واحد در استان در دست اجراست که از این تعداد تاکنون 11 هزار واحد به متقاضیان واگذار شده و با افتتاح 14 هزار و 720 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت، سه هزار و 490 واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفر و دو هزار و 790 واحد در بافت فرسوده و در مجموع 21 هزارخانوار در استان قزوین صاحب خانه می شوند.
برای افتتاح این واحدهای مسکونی در شهرهای قزوین، محمدیه، آبیک و تاکستان بالغ بر 11 هزار میلیارد ریال تسهیلات مهر توسط بانک مسکن دراستان قزوین پرداخت شده است.
سید اصغرحسینی مدیراستان در تشریح عملکرد بانک مسکن در حوزه مسکن مهر اظهار داشت: کارکنان بانک مسکن در سراسر کشور جهادگونه عمل کردند، به طوری که بانک مسکن به عنوان بانک عامل در طرح مسکن مهر در کنار دولت ، از ابتدای اجرای طرح تا به امروز در بخش مسکن مهر برای احداث دو میلیون و 200 هزار واحد مسکونی، 436 هزار میلیارد ریال قرارداد منعقد کرده و 349 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی خاطر نشان کرد: از مجموع دو میلیون و 200 هزار واحدمسکونی نیز، 440 هزار واحد مربوط به احیای بافت فرسوده و مسکن روستایی بوده است.
حسینی افزود: کارکنان بانک مسکن در 22 شعبه در سطح استان نیز با هدف همراهی طرح مسکن مهر خالصانه تلاش کردند تا با پرداخت بیش از 11 هزارمیلیارد ریال امروز شاهد بهره برداری از پروژه های مسکن مهر استان قزوین باشیم.
وی گفت: بانک مسکن با پذیرش عاملیت پرداخت تسهیلات مسکن مهر، علاوه بر ایجاد سرپناه برای هموطنان، در بخش اشتغال زایی هم به ازای ساخت هر یک واحد مسکونی 1،25 فرصت شغلی در کشور ایجاد کرده است.
با واگذاری این واحدها به متقاضیان و تکمیل پروژه مسکن مهر در استان قزوین که 25درصد کل واحدهای موجود در استان محسوب می شود ضمن برطرف شدن نیاز کلیه افراد فاقد مسکن زمینه خارج شدن این بخش از کالای سرمایه ای و تبدیل آن به کالای مصرفی و تنظیم بازار فراهم می شود.
سهم استان قزوین در ساخت واحدهای مسکن مهر 55 هزار واحد مسکونی است
آخرین بروزرسانی 1394/5/3